Pred nami je „uhorková sezóna“

Pozor, pozor! Príde hrozné obdobie. Pred nami je „UHORKOVÁ SEZÓNA“

„Ha, ha, ha!” Reagujú na to profesionáli.
Vždy je nejaké obdobie a tá istá situácia pre niekoho znamená krízu, pre iného príležitosť. Vy sa rozhodnete, čo pre vás budú znamenať letné mesiace, Vianočné obdobie, prázdniny v školách alebo iné obdobia okolo sviatkov.

KAŽDÁ MINCA MÁ DVE STRANY

 

AMATÉR hovorí: “Každý je na dovolenke, nemám komu zavolať.” – Realita je taká, že je to dobrá výhovorka a všetko je len v ich hlavách.

Len si predstavte situáciu, čo rozprávajú amatéri: Idete po meste a ste sám. Žiadni ľudia, žiadne autá, žiadne autobusy. Pôjdete do potravín a pri vstupe nemáte koho pozdraviť, lebo ste tam sám. Žiadna predavačka, upratovačka a aj pokladňa je prázdna. Idete si nakrájať salám a potom pri pokladni skočíte za pokladňu, naťukáte svoj nákup a vyplatíte ho. Krásna predstava?

To však nestačí! Poďme krásne ďalej!
Cesty sú prázdne, žiadne autá, ani chodci, tak nedodržíte predpísanú rýchlosť. Vy ste samozrejme čestný občan a keď si uvedomíte, tak sa zastavíte a nakoľko žiadnych policajtov nemáme – lebo každý je na dovolenke – tak pokutujete sám seba. 🙂

Už vám svitá? Už sa vám ukazuje, že to čo píšem nie je reálne?
Ľudia sú predsa všade.

PROFESIONÁL hovorí: „Amatéri majú len ďalšiu výhovorku prečo nebudú pracovať. To je skvelá príležitosť pre mňa!“

PREČO? V dovolenkových obdobiach (keď je každý odcestovaný a dovolenkuje) oveľa menej predajcov, sprostredkovateľov, obchodníkov oslovuje možných klientov. Práve preto, ľudia nemajú denné telefonáty kedy im chcú niečo predať. Neklopú im na dvere známi, ktorí práve začali robiť niečo nové a chcú „to ukázať“ svojim priateľom. Preto ľudia sú kľudnejší, viac otvorený novým možnostiam.

Práve takú „uhorkovú sezónu“ využijú profesionáli!
Ty sa rozhodni či si amatér alebo profesionál. Máš možnosť voľby a Tvoje dnešné rozhodnutie ovplyvní Tvoju budúcnosť. Tak ako žiješ dnes je následok Tvojich rozhodnutí spred pol roka, roka, troch rokov, atď. Vždy je príležitosť na zmenu!

Prajem Ti veľa úspechov!